Wyspa Gozo

Wyspa Gozo

Wyspa Gozo znajduje się na północ od Malty. Popularny cel zwiedzania oraz wypoczynku. Nie posiada portu lotniczego. Dostaniemy się na nią promem z Malty.

Gozo cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród osób przebywających na Malcie. Jest również bezpośrednim celem wakacji, jako mniej oblegane turystycznie miejsce. Z tego względu ogromnym zainteresowaniem cieszy się połączenie promowe obsługiwane między Cirkewwą na Malcie, a Mgarr na Gozo. Szczegóły oraz ceny opisaliśmy we wpisie – Rejs promem na Gozo.

Gozo jest jeszcze mniejszą wysepką niż Malta. Leży a archipelagu wysp maltańskich i administracyjnie należy do Malty. Łączna powierzchnia to zaledwie lekko ponad 61 kilometrów kwadratowych.

Wyspa jest zdecydowanie dużo mniej zmanierowana przez masową turystykę. Przekonamy się o tym głównie zaglądając do lokalnych miejscowości w głębi lądu. Klimat lokalnych uliczek jest niesamowity.

Co robić na Gozo?

Zwiedzać oraz wypoczywać! Tutaj znajdzie się sporo dla amatorów jednego raz drugiego. Jedną z najpopularniejszych plaż na wyspie jest Ramla Bay – sposób dojechania, zdjęcia oraz film znajdziesz w osobnym wpisie (kliknij w link). Nie można również ominąć stolicy wyspy – Victorii.

Lazurowe Okno

Do niedawna jedną z najpopularniejszych atarakcji wyspy, swoistym symbolem, było Lazurowe Okno. Formacja skalna, która przypominała ramę okienną z pięknym pejzażem. Niestety 8 marca 2017 roku uległo ono zniszczeniu. Nie przeszkadza to jednak turystom w dalszym ciągu tłumnie odwiedzać to miejsce.Jedni są świadomi jego zawalenia, inni zdają się całkowicie na przewodniki, które polecają to miejsce jako „must see”,

Poruszanie się po wyspie

Jeśli nie wypożyczacie na wyspach własnego auta, jak zwykle polecamy lokalną komunikację publiczną. Co ważne, na Gozo poruszamy się na podstawie tych samych biletów co na Malcie! Oznacza to, że mając bilet wieloprzejazdowy bądź popularną tygodniówkę Tallinja Card, bez problemu skorzystamy z lokalnych autobusów, które wyglądają identycznie. Bezpośrednio pod terminalem promowym w Mgarr mamy przystanki i bardzo szeroki wybór linii.

Gozo - Zachód Słońca
Zachód Słońca nad Gozo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *