Rejs promem na Gozo

by

in

Przeprawy promowe między Maltą, a Gozo obsługiwane są z portu w miejscowości Cirkewwa. Znajduje się ona w zachodniej części wyspy.

Do Cirkewwy dojeżdża sporo linii autobusowych, w tym linia nocna, oraz X1 jadąca z lotniska na Malcie. Ta ostatnia jest rozwiązaniem dla osób, które docelową planują swój pobyt właśnie na Gozo.

Gozo jest miejscem odwiedzanym przez dużą część osób przybywających na Maltę, stąd wyjazd z St. Julians zaplanowaliśmy odpowiednio wcześniej. W dodatku zdawaliśmy sobie sprawę, że później zacznie pojawiać się coraz więcej osób z racji chociażby chęci plażowania na sąsiedniej wyspie. Na Malcie jest ich jak na lekarstwo.

Nasz plan częściowo runął, gdyż okazało się, że w szczycie sezonu autobus był na tyle obłożony, że kolejne dwa razy nie przyjmował większej liczby turystów na swój pokład. Jak widać już na linii Valletta – St. Julians trasa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Po drugim razie podjechały już jednocześnie dwa pojazdy, stąd wszyscy będący z nami na przystanku zapakowali się do autobusu i ruszyliśmy na drugi koniec wyspy. Po drodze się zluzowało – trochę osób wysiadło chociażby w popularnym kurorcie Bugibba.

Cirkewwa - terminal promowy
Cirkewwa – terminal promowy

Czas przejazdu z St. Julians wyniósł godzinę. Autobusy podjeżdżają pod sam terminal promowy, który jest jednocześnie pętlą autobusową. Prom kursuje często, stąd kupujemy bilety w kasie, odczekujemy 20 minut i wsiadamy na statek, który wahadłowo kursuje miedzy wyspami.

Bilety

Połączenie obsługuje firma Gozo Channel. Średnio odpływają w ciągu dnia co 45 minut. Cena za osobę dorosłą to 4,65 euro. Bilety dla nas kupiliśmy od razu w kasie w Cirkewwie. Dla dziecko kazano nam kupić dopiero na powrocie.Kupiliśmy go od razu po przypłynięciu, żeby później przed wyjazdem nie czekać niepotrzebne w ewentualnych kolejkach. Cena dla dziecka w wieku od 3 do 12 lat to 1,15 euro.

Na promie sporo miejsca głównie za zewnątrz. W środku dobrze zaopatrzone sklepy oraz restauracja. Po drodze mijamy oczywiście Comino, podziwiamy widoki i zawijamy do portu w miejscowości Mgarr. Na terminalu promowym znajdziemy punkt z biletami, a także informację turystyczną. Bierzemy zatem mapkę i ruszamy przed budynek. Prosto wchodzimy do autobusu linii 322, którym w nagrodę dla córeczki jedziemy na Ramla Bay 🙂

Oczywiście istnieje możliwość odprawienia z motocyklem czy samochodem – szczegółowe taryfy oraz warunki przewozu znajdują się na stronie przewoźnika.

Prom na Gozo

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Rejs promem na Gozo”

  1. Dzień dobry. Płyniemy z Malty na Gozo jednego dnia, wracamy 2 dni później. Czy można kupić bilet powrotny na Maltę od razu po przybyciu na Gozo? Będzie on ważny dwa dni później? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *