Ramla Bay

Ramla Bay

Ramla Bay to niezwykle popularna plaża znajdująca się na Gozo. Podjechać możemy tu z portu w Mgarr czy ze stolicy autobusem komunikacji miejskiej.

Ramla Bay (Ir – Ramla) zalicza się do najbardziej popularnych plaż na wyspie. Jest szeroka, dość spora. Piaszczysta, co powoduje, że jest niezwykle fajnym miejscem dla dzieciaków.

Frajdą jest kolor piasku, wpadający w czerwony. Dzieciaki będą również wniebowzięte płycizną – od brzegu przez dobre kilkadziesiąt metrów woda sięga lekko powyżej pasa. Z początku miejscami kamienista, później dno robi się w całości piaszczyste.

Piasek parzy w nogi, więc warto przygotować wcześniej buty. Plaża ma zaplecze w postaci knajp, gdzie można coś zjeść – głównie szybkie jedzenie. Na asfalcie, którym dochodziliśmy do plaży, stał dodatkowo samochód z lodami, punkty sprzedaży kół dla dzieciaki, piłek plażowych etc. Znalazła się również osoba, która w rozsądnej cenie sprzedawała kubeczki z obranymi i podzielonymi na części owocami.

Dojazd

Na plażę dojeżdżamy z portu w Mgarr autobusem linii 322 – przystanek Ir – Ramla. Docelowym miejscem tego kursu jest Marsalforn.

Z przystanku Ir Ramla odjeżdża również autobus linii 302, którym dojedziemy do stolicy Gozo – Victorii oraz do Rabatu. Idealne rozwiązanie dla osób, które przypływają na wyspę i chcą rozpocząć od plażowania, a następnie rozpocząć zwiedzanie.

Z przystanku na Ramla Bay do przejścia jedynie kilkaset metrów.

Ramla Bay
Ramla Bay
Ramla Bay
Ramla Bay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *