Ramla Bay

Ramla Bay

by

in

Ramla Bay to niezwykle popularna plaża znajdująca się na Gozo. Podjechać możemy tu z portu w Mgarr czy ze stolicy autobusem komunikacji miejskiej.

Ramla Bay (Ir – Ramla) zalicza się do najbardziej popularnych plaż na wyspie. Jest szeroka, dość spora. Piaszczysta, co powoduje, że jest niezwykle fajnym miejscem dla dzieciaków.

Frajdą jest kolor piasku, wpadający w czerwony. Dzieciaki będą również wniebowzięte płycizną – od brzegu przez dobre kilkadziesiąt metrów woda sięga lekko powyżej pasa. Z początku miejscami kamienista, później dno robi się w całości piaszczyste.

Piasek parzy w nogi, więc warto przygotować wcześniej buty. Plaża ma zaplecze w postaci knajp, gdzie można coś zjeść – głównie szybkie jedzenie. Na asfalcie, którym dochodziliśmy do plaży, stał dodatkowo samochód z lodami, punkty sprzedaży kół dla dzieciaki, piłek plażowych etc. Znalazła się również osoba, która w rozsądnej cenie sprzedawała kubeczki z obranymi i podzielonymi na części owocami.

Dojazd

Na plażę dojeżdżamy z portu w Mgarr autobusem linii 322 – przystanek Ir – Ramla. Docelowym miejscem tego kursu jest Marsalforn.

Z przystanku Ir Ramla odjeżdża również autobus linii 302, którym dojedziemy do stolicy Gozo – Victorii oraz do Rabatu. Idealne rozwiązanie dla osób, które przypływają na wyspę i chcą rozpocząć od plażowania, a następnie rozpocząć zwiedzanie.

Z przystanku na Ramla Bay do przejścia jedynie kilkaset metrów.

Ramla Bay
Ramla Bay
Ramla Bay
Ramla Bay

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *