Gniazdka na Malcie

Gniazdka na Malcie

Gniazdka na Malcie są gniazdkami angielskimi stąd podróżując z Polski należy zaopatrzyć się w odpowiednie przejściówki. Są one powszechnie dostępne w sklepach.

Gniazdka angielski są trzybolcowe. Najczęściej na samych gniazdkach są również odpowiednie przełączniki, które służą do włączenia gniazdka. Często po włożeniu wtyczki do kontaktu sprzęt nie zaskakuje i zaczyna się nerwowe szukanie przyczyny 🙂

Aby nasz sprzęt udało się podłączyć, należy zatroszczyć się o odpowiednią przejściówkę – adapter. W części obiektów noclegowych są one na wyposażeniu, w części będziemy musieli je kupić. Warto zatroszczyć się o własny przed wyjazdem, gdyż w Polsce kupimy go odpowiednio taniej. W Media Markt za nasz płaciliśmy 12 złotych, na Malcie kilka euro.

Gniazdka na Malcie

Wielka Brytania jest u nas na tyle popularnym kierunkiem, że w żadnych sklepie z elektroniką nie będzie problemu z kupieniem odpowiedniej kostki. Jeśli korzystamy z marketów samoobsługowych, kierujemy się kodem kraju – w tym przypadku GB (Great Britain – Wielka Brytania).

Warto pamiętać, że adapter zrobi nam przejście na jedną wtyczkę 🙂 Przy dwóch smartfonach ciężko się dogadać co do kolejności ładowania, a dochodzą do tego baterie do aparatu itd. Warto zabrać dodatkowo rozgałęźnik, którą po prostu podłączymy do adaptera, bądź kupmy wcześniej dwa.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *