Gniazdka na Malcie

Gniazdka na Malcie

Gniazdka na Malcie są gniazdkami angielskimi stąd podróżując z Polski należy zaopatrzyć się w odpowiednie przejściówki. Są one powszechnie dostępne w sklepach.

Gniazdka angielski są trzybolcowe. Najczęściej na samych gniazdkach są również odpowiednie przełączniki, które służą do włączenia gniazdka. Często po włożeniu wtyczki do kontaktu sprzęt nie zaskakuje i zaczyna się nerwowe szukanie przyczyny 🙂

Aby nasz sprzęt udało się podłączyć, należy zatroszczyć się o odpowiednią przejściówkę – adapter. W części obiektów noclegowych są one na wyposażeniu, w części będziemy musieli je kupić. Warto zatroszczyć się o własny przed wyjazdem, gdyż w Polsce kupimy go odpowiednio taniej. W Media Markt za nasz płaciliśmy 12 złotych, na Malcie kilka euro.

Gniazdka na Malcie

Wielka Brytania jest u nas na tyle popularnym kierunkiem, że w żadnych sklepie z elektroniką nie będzie problemu z kupieniem odpowiedniej kostki. Jeśli korzystamy z marketów samoobsługowych, kierujemy się kodem kraju – w tym przypadku GB (Great Britain – Wielka Brytania).

Warto pamiętać, że adapter zrobi nam przejście na jedną wtyczkę 🙂 Przy dwóch smartfonach ciężko się dogadać co do kolejności ładowania, a dochodzą do tego baterie do aparatu itd. Warto zabrać dodatkowo rozgałęźnik, którą po prostu podłączymy do adaptera, bądź kupmy wcześniej dwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *