Birżebbuga - plaża

Birżebbuga

Birżebbuga to miasto na Malcie położone w jej południowo – wschodniej części. Spore, z dużym portem przemysłowym i ładną plażą.

To co dominuje w krajobrazie miasta to właśnie port, o którym piszemy również w informacjach o Marsaxlokk – sąsiedniego, bardzo urokliwego miasteczka.

Nieustannie dochodzą nas z niego dźwięki przenoszonych kontenerów.

Plaża

Mimo wydawałoby się mało ciekawego krajobrazu, Birżebbuga jest często odwiedzana przez turystów. Przyciąga ich tu miedzy innymi oznaczenie na lokalnych folderach, które wskazują na plaże. Wiadomo, na wyspie jest ich jak na lekarstwo.

Birżebbuga
Birżebbuga

I faktycznie, zajechaliśmy do Birżebbugi wczesnym popołudniem, a na plaży było bardzo gęsto. Plaża w zatoce Pretyy Bay jest bardzo ładna, piaszczysta, a otoczenie niewielkiego parku pozwoli odpocząć od słońca. Za parkiem rozciąga się szeroki bulwar, którym możemy spacerować i podziwiać ciekawe budynki.

Sporą atrakcją są lądujące nad głowami samoloty. Może nie jest to słynne Sain Maarten na Karaibach, natomiast samoloty są naprawdę nisko, co widać na jednym z powyższych zdjęć. Tym bardziej, że na jedynym na Malcie lotnisku, samoloty startują i lądują co chwila.

Pozostałe atrakcje

Przez nagły ból ręki u Zuzi nie dane było nam podjechać do Ghar Dalam. Jest to jaskinia położona na obrzeżach miejscowości, w której kilkudziesięciometrowy odcinek jest udostępniony turystom. Znajduje się tu również jaskinia Ghar Hasan – w zachodniej części miasta,

Dojazd

Dojazd do miejscowości nie będzie sprawiał większego problemu. Na lokalnych przystankach jest dostępnych sporo połączeń, w tym oczywiście te, którymi dojedziemy do Valletty. Przez Birżebbuge kursuje również autobus linii X4, który docelowo dojeżdża do stolicy, ale po drodze zatrzymuje się na lotnisku.

Birżebbuga - deptak
Deptak w Birżebbuga

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *